UKRAJNA – OROSZORSZÁG: LASSAN ÖSSZE ÁLL A KÉP
Megkezdődött a közhangulat megfordítása, szakértők fejtik ki fenntartásukat Ukrajnával kapcsolatban, és vannak, akik személy szerint Zelenszkijt is kritizálják.
,,Miközben folytatódik az ukrán ellentámadás, az eddig támogató nyugati lapokban kezdenek kételkedő vélemények megjelenni. Augusztus 17. és 22. között vezető amerikai lapoknak, a The New York Timesnak és a The Washington Postnak, valamint a brit Financial Timesnak nyilatkoztak nevük elhallgatását kérő amerikai katonatisztek és hírszerzési elemzők, azt sugallva, hogy kudarcot vallhat az offenzíva. „Túl sok ukrán katona van rossz helyen” – mondta a New York Timesnak egy forrás.
Ezzel párhuzamosan finoman elkezdték kikezdeni az eddig hősként kezelt Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.”
Ezeket és ami ezután még jön, csak a gnózis szemüvegén keresztül lehet megérteni, mert az ukrajnai háborúsok ezer éves, tervnek tekinthető folyamat része. Aki nem ismeri a tervet, az az ukrán-orosz háborút sem értheti.
Vissza megyek vissza időben nagyjából 6 ezer évet. Akkor a Föld legerősebb hatalma Egyiptom volt. Egyiptom Atlantisztól örökölt kultúrája volt akkoriban a legmagasabb szintű a világon. Ez mögött pedig erős katonai, gazdasági erő állt.
A tervet a háttérhatalom készítette. Mindig volt keze ügyében egy ország, melyet eszközként volt képes felhasználni a céljaihoz. A kezdeteknél is ez a háttérhatalom dirigált mindenhol, de a népeket csak folyamatosan szervezte tömbök alá. Az egyiptomi dominancia a Földközi-tengert keletről megkerülve Görögországban vetette meg a lábát rövid időre. A görög kultúra forrása Egyiptom volt, ezt Görögország továbbvitte az itáliai félszigetre, ahol a rómaiak vették át a ,,stafétát” a Pürrhoszi háborúban. A görög seregek legyőzésével a Római Birodalom előtt nyílt meg a történelem sorompója. E birodalmat a Német-Római Birodalom követte, azt pedig Nyugat-Európa felemelkedése követte, amelynek leglátványosabb jele a spanyol, portugál, holland, francia és angol gyarmatok létrehozása volt. Ezt követően a háttérhatalom politikai-gazdasági tömbjének áthelyeződése kezdődött el Észak-Amerikában, ahol több államból kisebb szövetségeket hoztak össze, majd az amerikai polgárháborúban egyetlen állammá egyesítették USA néven. A második világháborút követően új rend került bevezetésre, amely látszólag keleti és nyugati tömbre oszlott. A keleti – kommunista – tömb a lassan bevezetendő új világrend első fázisát jelenthette. Ezt a fázist később lezárták és a Közép-Európai országokat a nyugati érdekszférába sorolták. A következő ,fázis arról szól, hogy a civilizáció tömbjét a háttérhatalom Szibéria keleti partjáig terjeszti ki. Ennek folytatásaként pedig idővel Kína is sorra kerül.
Nyugat mögött a háttérhatalom áll, nyugat politikáját faltól falig a háttérhatalom határozza meg. Mivel a NATO és az EU-tagság egyet jelent a nyugati politikai, gazdasági rendszerhez való tartozással, ez ránk is érvényes. Orbán külön utas politikája csak színház, egy szerep, amit Orbánra szabtak. Nyugat be akarja és be is fogja sorolni Oroszországot a maga rendszerébe. De nem háborúval, hanem Oroszország megnyerésével fogja ezt elérni.
Oroszország egy nagy piac, nyersanyagok hatalmas területe, ráadásul bolond is lenne nyugat, hogy Oroszországot a Kínával való szövetségbe kényszerítse. Oroszországot tehát olyan helyzetbe kell hozni, hogy elfogadja a nyugat által már régen megfogalmazott béketervet. Ehhez egy kimerítő háborúba vitte Oroszországot Ukrajnával, amelynek végén a felek hajlani fognak a béketerve elfogadására.
A béketerv lényege, hogy Oroszország visszaadja az által elfoglalt területeket, de garanciákat kap arra, hogy Ukrajnát nem veszik fel a NATO-ba, de Oroszországnak előbb semmiképpen. Oroszország arra is garanciákat kap, hogy a kisebbségek jogait betartatják a kijevi vezetéssel. Az ukránok ezt a helyzetet a maguk győzelmének fogják értékelni, mivel a területeiket visszakapták.
Oroszország szintén győzelemnek fogja tekinteni a béketervet, hiszen a háború bevallott célja az orosz kisebbségek jogainak biztosítása volt. Másik hangoztatott ok Ukrajna NATO-tagsága volt, mely az orosz vezetés egyre inkább realitásnak tekintett. Minden látszat ellenére azonban az ukrajnai háború és majd az azt követő időket meghatározó béketerv célja az, hogy Oroszországot a nyugat politikai, katonai és gazdasági részévé tegyék. De nem akarnak az orosz birodalomhoz nyúlni, azt kisebbíteni. Erre a pápa megnyilatkozása a bizonyíték, ami a hírből volt olvasható:
,,Össztűz alá került Ferenc pápa, miután arra biztatta az orosz fiatalokat, hogy ne mondjanak le „örökségükről”, mint a „nagy, felvilágosult orosz birodalom” örökösei.
Soha ne adjátok fel ezt elődeitek hagyatékát, ugyanis ti a nagy Oroszország örökösei vagytok, ebben a szemléletben járjatok utatokon
– idézte a Politico a Szentatya szavait, aki a katolikus fiatalok pénteki szentpétervári összoroszországi találkozóján üzent.
A pápa kitért I. Péter és II. Katalin egykori orosz uralkodókra is, akik az Orosz Birodalom felvirágzásában és az európai hódítások kiterjesztésében kulcsszerepet játszottak, de az orosz imperializmus szimbólumaként is ismertek.
Önök a nagy Oroszország örökösei: a szentek, a királyok, Nagy Péter és II. Katalin nagy Oroszországának leszármazottjai, egy nagy és felvilágosult orosz birodalomnak, kultúrának és emberségnek az örökösei”
A béketerv Oroszország bevonását jelenti a nyugati rendbe, tehát kell egy érintkezési pont is Oroszország és nyugat közé, ami egy ideig hídfőállásként is funkcionál, amit aztán majd lehet más országokkal is szélesíteni. Orbánt arra találták ki, hogy alkalmassá tegye Magyarországot az érintkezési pont szerepének betöltésére, ezért a lázadó szerepét kapta nyugattól – pontosabban a CIA-tól.
Akkor most itt tartunk. Elkezdődött Ukrajna kijózanítása. De mi lesz a mi Zelenszkijünkkel Orbán Viktorral? A lázadás látszólagosságára már nem lesz szükség. Olyan politikát várnak a jövőben Magyarországtól, ami semlegességet mutat minden irányban, az EU ellenes megnyilvánulásokat már nem fogják Orbánnak megengedni. Erre a célra találták ki azt a híresztelést, miszerint a NATO ki fog vonulni Magyarországról, csakhogy Oroszországnak meghozzák a kedvét a béketervhez. Ez kimondottan Orbánnak címzett ötlet volt. Mert ha ezzel elkezdene a NATO komolyan is foglalkozni, akkor a várható tömeges ellenállás kikezdené Orbán összelopott birodalmát. Orbántól tehát azt fogják kérni, hogy számolja fel az orbánizmust. Hát ilyen nincsen. Ezt Orbán még akkor sem tudná megtenni, ha akarná. De nem is akarja. Így aztán az a helyzet áll elő, hogy Orbán akadályává fog válni a Nagy Tervnek, Oroszország bevonását az nyugati rendszerbe. Eddig minden tuti. Az is, hogy számolni kell olyan erős ellenállási mozgalommal, hogy az már szinte forradalminak lesz mondható. Orbánt egyszerre fogják az EU és a NATO irányából falhoz szorítani. Ha nem engedelmeskedik, a NATO megy Magyarországról, de lehet, hogy az EU is.
https://www.theglobalist.com/nato-and-the-orban-exit/
Ez egészen a közeljövőben válik realitássá. 2024. és 2025. év belpolitikájának ez lesz a vezető témája. Az idő és a terv halad. Oroszországra nagy szüksége van Nyugatnak, és minél előbb látni akarja ennek a kapcsolatnak a gazdasági és politikai hozadékát.
Új idők jönnek, ahogy lenni szokott. De egy dolog nem változik: nem lesz jobb.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése